ID: 26167119
Atnaujintas prieš 2 d.
Parodė/Perskaitė:
5132_ / 25
Populiarumas:
0.49 %

Apie laimę

Veikalas apima įvairius dalykus: teorinius ir praktinius, istorinius ir sistematinius, deskripcinius ir normatyvinius, kalbinius, psichologinius, sociologinius, taip pat etinius. Prasideda jis nuo laimės sąvokos, aptariant pirmiausia jos semantiką, toliau einama prie psichologinių aspektų, vėliau – prie biotechninių, galiausiai apsistojama prie etikos klausimų Įspūdingas autoriaus užmojis pasidairyti ir po visą literatūrą, kokią tik buvo galima tuo metu surinkti. Be specialių, per daugelį šimtmečių rašytų traktatų apie laimę, minimi ir kitokie, įvairiom progom radęsi pasisakymai: greta filosofų ir mokslininkų požiūrių, knygoje gausu religinių bei pasaulietinių rašytojų samprotavimų, moralistų komentarų, eseistų aforizmų, poetų palyginimų, romanistų pastebėjimų, taip pat liaudies išminties, išreikštos patarlėse, pasakose, padavimuose.
Knyga buvo rašoma teoriniais, ne praktiniais, sumetimais. Joje daugiau siekiama paaiškinti, kas yra laimė, apie kurią žmonės mąsto ir kalba, nei stengiamasi mokyti, kaip ją pasiekti, juolab abejojant, ar to apskritai galima išmokyti. Veikalas pirmiausia sudomins akademinę visuomenę, studijuojantį jaunimą, žurnalistus politikus, taip pat platesnius skaitytojų sluoksnius. Svarbiausias adresatas – tie žmonės, kurie siekia gilesnio ir fundamentalesnio žinojimo. Tai vienas didžiausių knygos privalumų, nes šių dienų pasaulyje vis labiau įsigali fragmentiškos, paviršutiniškos žinios, dažnai pasitenkinama straipsniu elektroninėje žiniasklaidoje. Lietuvos viešajame diskurse laimės tematika nepopuliari, užmiršta ar tiesiog išstumta, dalį piliečių kamuoja depresyvios nuotaikos. Taigi tokia knyga mūsų skaitytojams labai reikalinga.
Į Skaitytojo rankas atiduodamas klasikinis veikalas, gvildenantis temą, kuri yra svarbi kiekvienam atskirai ir visiems kartu. Kad ir kaip skirtingai suprastume laimę, kad ir kokie skirtingi būtų mūsų poreikiai, polinkiai, gyvenimo sąlygos, gyvenimo būdas ir žinių lygis, asmeninės laimės siekis didele dalimi nulemia visas mūsų pastangas ir mūsų pasirinkimus. W. Tatarkiewiczius pratarmėje rašo, kad norėjo parengti išsamų veikalą apie laimę, kuriame būtų bent glaustai apžvelgtos Europos kultūrinės tradicijos, įvairios laimės sampratos ir požiūriai, jų nevertinant, o tik sisteminant ir lyginant, kad būtų galima objektyviau suvokti skirtingų mąstytojų ir skirtingų istorinių laikotarpių nuostatas ir siekius.
P.S. Parduodu už 5,50 eurus. Knygynuose 8,80 eu.

Kaina: 5,50 €

Kontaktai
Telefonas:
+37065526326
Miestas:
Vilnius
Susisiekti el. paštu
El. paštas:
Telefonas:
Siūloma kaina:
Nebūtina pildyti
Komentaras:
Paskutiniai komentarai
Jūsų vardas
Komentaras:
El.paštas

Nusiųsk skelbimą draugui

Jūsų draugas gaus įdomaus ar aktualaus skelbimo nuorodą el. paštu arba SMS žinute
 
Jūsų el. paštas:
Draugo el. paštas:
Komentaras:
    

Informavimas apie netinkamą skelbimą

Skelbiu.lt administracija gaus pranešimą apie netinkamo turinio skelbimą
Priežastis
Jūsų komentaras